Domácí testoviny

Je to pracné, ale je to zábava. Ideální pro zabavení dětí. Chce to kvalitní strojek, aby to nebyla otrava. Vybral jsem Marcato Atlas 150 Wellness v černé barvě a je fajn. Je k němu přiložený návod na výrobu těstovin, takže ten jsem použil a modifikuji.

  • 500 g mouky (dělám 100 % semolinu, ale může být i 50:50 s pšeničnou)
  • 5 vajec (lze nahradit vodou pro bezvaječné těstoviny)
  • případně trocha vody

Vejce vyndat předem z lednice, ať jsou v pokojové teplotě. Bude záležet, jak jsou vejce velká. Pokud malá, bude potřeba přidat další vejce nebo trochu vody, protože jinak se vám téměř nepodaří hydratovat všechnu mouku. Vejce se rozklepnout doprostřed mouky a začne se hníst. Relativně dlouho, dokud není těsto vláčné, lesklé na povrchu a získá elesticitu. Pak bych nechal těsto cca 20 minut odpočinout ve fólii – pozor, těsto rychle na povrchu osychá. Těsto se rozdělí třeba na 4 díly a jde se ke strojku.

Díl těsta trochu předválím válečkem. A potom projedu na nastavení 0. Přeložím napůl a zase projedu na 0. Několikrát opakuji a snažím se z těsta udělat pravidelný obdélník. V případě potřeby „cukruji“ těsto moukou. Dále pak již na další průjezd vždy zvýším nastavení strojku až dosáhnu čísla 5 – tloušťka pro fettuccine. Těsto pocukruji moukou. Těsto se rozkrájí na obdélníky cca 25 cm, např. 3 kusy. Přehodí se klika stojku na řezačku a udělají se nudle. Ty se dají vyschnout. Do klubíčka na plech, na stůl nebo třeba na Marcato Tacapasta.

Důležité je pak těstoviny správně vařit. Chce to sůl a hooodně vody a správné načasování!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *