Co mi nepomohlo, asi neublížilo a nebylo to zadarmo

Alternativní léčbu aktivně nevyhledávám, ale když mi někdy někde tak trochu spadne do klína, tak si se jí nebráním. Přistupuji k tomu s vírou, že to může pomoci, protože když už nic, alespoň si přece dopřeji ten placený placebo efekt. Ale ani to se mi obvykle nepoštěstí. Na mé neurologické problémy (podezření na chronickou boreliózu) jsem subjektivně nepozoroval žádný efekt těchto metod.

  • Mudr. Pavel Nývlt. N. D. – Diagnóza nestanovena žádná. Předepsána spousta doplňků stravy.
  • Mudr. Alena Rafajová – Boreliózu tam přístrojem EAV „nevidí“. Předepsána 4 homepatika Boiron na dodání energie.
  • Marie Dolejšová – Řízená detoxikace organismu. Je si jistá vrozenou boreliózu diagnostikovanou přístrojem EAM. Já si celým přístrojem EAM tedy jistý nejsem. :D Předepsány doplňky stravy od firmy Joalis a Marion (Mudr. Josef Jonáš). Viz kauza ATKIP. (In progress.)
  • Mudr. Alexandr Fesík – podle něj nemám roztroušenou sklerózu, ale co by to mohlo být neřekl. Předepsány homeopatika AKH – Akademie klasické homeopatie.
  • Boris Tichanovský – vyzkoušeny dva doplňky stravy EPAM nervový a mumiový.
  • Kraniosakrální terapie – je to zajímavé, bylo mi z toho hůř, ale jinak nic.

Problém v podobných metodách vidím ten, že i kdyby již věc fungovala, je mi vždycky zvláštní, že tito lidé se pouští do léčení i věcí, na které jejich metody třeba vůbec nestačí. Prostě to zkusí. Nejsem proti, ať to zkusí, ale logické je zaplatit až tehdy, když to pomůže. Alternativní neověřené postupy vyžadují i alternativní platební metody. Ty ale nikdo nepraktikuje. :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *