Kouzelné čtení ALBI

UPDATE: I přes několik slibů ohledně úpravy hlasitosti je nyní jasné, že se výrobce k ničemu neodhodlá a nechá děti ohrožené nepřiměřeným zvukem z reproduktoru i sluchátek. Výrobce po roce napsal, že na aktualizaci vůbec nepracuje a problém odložil na neurčito. Pokud bych já byl výrobce, byla by to pro mě naopak priorita č. 1. No, co naděláte.

Moc hezký nápad s www.kouzelnecteni.cz od Albi. Projekt už pár let funguje (od 2014?), ale do naší rodiny se dostal jako vánoční dárek nyní. Děti to určitě baví. Vychytat pár drobných chyb a bylo by to supr. Albi na tuto recenzi zareagovalo, takže uvádím i heslovitě KAPITÁLKAMI jejich reakce. Upozorňuji, že jejich reakce nebyly takto heslovité, ale velmi kvalitní a podrobné. Podporu výrobce jsem nejdříve hodnotil špatně, pak nadějně a nyní zase špatně, protože slíbenou aktualizaci tužky neposlali a na upomínku nereagovali. Dokonce z webu stáhli možnost downloadu aktualizace pro starší tužky Albi, nyní si o soubor musíte žádat individuálně. „Aktualizace Albi tužky je aktuálně z technických důvodů nedostupná.“ Nakonec po několika měsících a další upomínce ztišující aktualizace 2019 dorazila, ale pokud ztišuje, tak jenom trošku.

 • Chlubí se kvalitním reproduktorem – není to propadák, ale z takto malého zařízení samozřejmě zvuk moc kvalitně nepůsobí.  NEJLEPŠÍ POMĚR CENA/VÝKON REPRODUKTORU.
 • I minimální hlasitost je příliš vysoká. Na reproduktor se to ještě dá snést, ale např. sluchátka jsou pro děti nepoužitelná – příliš hlasitá a ničí uši. HLASITOST JE INDIVIDUÁLNÍ VĚC, NASTAVENÍ DLE STANDARDŮ EU. NABÍDKA INDIVIDUÁLNÍ AKTUALIZACE TUŽKY PRO SNÍŽENÍ ÚROVNĚ HLASITOSTI.
 • Jaká je baterie? Hodila by se tam standardní AA nebo AAA, aby šla časem vyměnit. Ale i po vyšroubování šroubků tam kryt pevně drží, nechci ho teď zlomit. Budu se ale chtít dostat dovnitř, až baterie odejde. PŘIPÁJENÁ LI-ION BATERIE, UVEDENO V NÁVODU. NEPOČÍTÁ SE S UŽIVATELSKOU VÝMĚNOU STARÉ BATERIE PO ZÁRUČNÍ LHŮTĚ. NABÍDKA NADSTANDARDNÍCH ZÁRUČNÍCH I POZÁRUČNÍCH SLUŽEB VÝROBCE.
 • Některé zvukové stopy pohádek trvají i desítky minut (Večerníčkovi pohádky). A pokud je mi známo, není možné stopu pozastavit! Dítě tužkou omylem někam ťukne nebo zmáčkne tlačítko pro MP3 přehrávání a je po pohádce. Tužka reagovala i na blízkost prostěradla a přerušila se dlouhá pohádka. Při poslouchání ve stojánku zase tužka pořád bliká. Musí se tak často začít celá pohádka od začátku, což nikoho nebaví. Dítě také nemá možnost se na něco zeptat dospělého, pokud něčemu nerozumí, protože pohádka jede pořád dál. Stačilo by naprogramovat, aby play a pause tlačítko na tužce pohádku pozastavovalo a spouštělo. PRODISKUTUJÍ MOŽNOU IMPLEMENTACI TÉTO FUNKCE.
 • Na první email ohledně aktualizace hlasitosti tužky mi Albi nereagovalo. OMLUVA, BYLI VYTÍŽENÍ PO VÁNOCÍCH.
 • Krabice pro tužku, nabíječku, návod a jednu knížku je taková, že by se do ní vešlo knížek 5. Výplň je bohužel pěnová umělá hmota, žádný ekologicky recyklovatelný materiál. (S tímto bodem nebylo Albi konfrontováno.)
 • Hlas láká na zopakování kvízu nebo na poslechnutí kvízu jiného. Zopakovat proběhlý kvíz však nelze nebo jsem na to alespoň nepřišel.

2 odpovědi na “Kouzelné čtení ALBI”

 1. Dobrý den,
  díky za tip na aktualizaci, ta hlasitost byla vážně strašná. Teď už je jen nepříjemná. Skutečně jsem doufal, že alespoň nějaký SW leveler by mohl existovat.

 2. Nakonec řekli, že ztišující aktualizace nefunguje na všechny modely, ať si vyměním tužku na prodejně. Tak jsem tedy teď i provedl. Nicméně posun ke ztišení asi prakticky žádný, ani po pokusu s doinstalováním aktualizace. Tak myslím, že již mám tu „tišší“ verzi tužky, nedokážu si moc představit tu hlasitější. :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *