Windows Live

Máte vytvořen účet Windows Live ID? Používáte Microsoft Outlook? Chcete mít synchronizovánu poštu, kontakty a kalendář? Je tu snadné řešení…

Pokud vám nevadí mít uloženy všechny svě osobní informace na vzdáleném serveru Microsoftu, využijte služby Windows Live, která všechny tyto informace ukládá. Výhoda uložení dat na serveru je jasná – můžete k datům přistupovat kdykoliv a odkudkoliv a z jakéhokoli zařízení, pokud si se službou Windows Live rozumí.

Synchronizace s Microsoft Office probíhá na základě doplňku Outlook Hotmail Connector, kterou je možné doinstalovat z balíčku Windows Live Essentials 2011. Žádná nová nabídka se však v Outlooku nezobrazí. Musíte přidat nový účet s příznakem Windows Live. Teprve poté se účty propojí a synchonizace se provádí automaticky. Kontakty i kalendář jsou oboustranně synchronizovány. Při aktivitě se na stavové liště zobrazí upozornění: Připojeno k Windows Live Hotmail.

Synchonizace s telefonem je další otázkou, před kterou stojí téměř každý majitel chytrého telefonu. Adroid spolupracuje nativně s Googlem, Windows Phone s Microsoftem. Nejvhodnější je do telefonu nainstalovat software, která má vhodné uživatelské rozhraní a přímo komunikuje s požadovaným serverem na internetu. Komplikovanějším řešením je použití standardního softwaru telefonu a poté případná konverze dat mezi servery (např. z Google na Windows Live). Oboustranná synchonizace je již ale v tomto případě velice obtížná.

RubrikyIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *